Odesílač hromadných e-mailů pro města a obce | Mobilní Rozhlas

Odesílač hromadných e-mailů pro města a obce

E-maily asi není třeba představovat, většině z nás jich každý den do schránky přijdou desítky. Na rozdíl od SMS zpráv a hlasových zpráv mají e-maily tu výhodu, že jejich délka je prakticky neomezená. Můžete do nich zpracovat historii obce, kalendář kulturních událostí na měsíc dopředu nebo rozeslat občanům novinky o tom, co se v obci děje.

Hromadné e-maily pro občany

Další nespornou výhodou je možnost vytvářet takzvaný bohatý text, který jiné komunikační kanály nenabízejí. Do e-mailu můžete přikládat odkazy, fotografie nebo přílohy, aby Vaše zpráva byla maximálně personalizovaná. K tomuto účelu jistě využijete velký výběr systémových šablon, ve kterých pouze změníte text a nadpisy a případně přidáte fotografie a můžete odesílat.

Ačkoliv u běžných e-mailů v poslední době stoupá nevšímavost k doručeným informacím, doručitelnost i čtenost obecních e-mailů zůstává velmi vysoká. K odběru obecních informací se totiž se všichni registrovaní občané sami přihlásili a aktivní komunikaci ze strany města tedy očekávají a velmi pozitivně přijímají.

Odesílač hromadných e-mailů Mobilního Rozhlasu

E-mailový odesílač je intuitivní systém, ve kterém snadno vytvoříte jednoduché textové e-maily s oficiální hlavičkou obce, nebo odešlete moderní HTML e-maily bez toho, že byste museli vymýšlet design a trávit hodiny nad zdokonalováním HTML kódu.

V odesílači pouze vyplníte název rozesílky a vybere si jednu z předpřipravených šablon. V nabídce šablon najdete možnost přidat nadpis, novinky s fotografií, samotné bloky textu, tlačítka i velké fotografie. U zvolené šablony pouze změníte texty a případně nahrajete fotografie. Pak už stačí pouze vybrat příjemce a rozesílku odeslat nebo naplánovat na později.

Statistiky hromadných e-mailů

Satistiky jsou velmi důležitou součástí každého odesílače Mobilního Rozhlasu a stejně je tomu i u hromadných e-mailů. Po každé rozesílce se dozvíte, komu byl e-mail doručen, kdo ho četl a kdo se odhlásil z jeho odběru. Budete si moci také prohlédnout časovou přímku doručování a otevírání zprávy, abyste mohli u dalšího emailu zefektivnit čas odeslání.

Kromě těchto informací zjistíte také úspěšnost doručení u jednotlivých mailových klientů a budete si moci prohlédnout náhled rozesílky se statistikami kliknutí, takže zjistíte, kolik příjemců otevřelo některý z odkazů v e-mailu nebo kliklo na některé z tlačítek.

Technické specifikace e-mailových zpráv

Rychlost odeslání: až 30 e-mailů/s

Rychlost odesílání závisí na velikosti a složitosti e-mailů. Postup odesílání Vaší rozesílky můžete sledovat v reálném čase v sekci statistiky. Tam najdete zprávy, které jsou ještě „ve frontě“ a čekají na odeslání. U již odeslaných zpráv se okamžitě zobrazí status jejich doručení.

Velikost a délka zprávy: Neomezená

Krátké a přehledné e-maily, ale budou občané číst pozorněji. Délka e-mailu a velikost příloh a fotografií může mít také vliv na doručitelnost rozesílky. Některé systémy totiž přijímají pouze e-maily do určité velikosti obsahu (např. 1-2MB). Obrázky je proto dobré zmenšit a snížit jejich rozlišení.

Možnost odhlášení: V každém e-mailu

Proces odhlášení odpovídá Zákonu o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. Odkaz pro odhlášení tedy najdete v patičce všech e-mailů. Příjemci, kteří se rozhodnou z mailingu odhlásit po kliknutí vyplní důvod odhlášení. Obec tak může komunikaci s občany neustále zlepšovat.

Možnost odpovědi na e-mail: Ano

Na rozesílku mohou příjemci odepsat běžným způsobem. Pro každou obec bude vytvořen email jmenoobce@mobilnirozhlas.cz, který se zobrazí příjemcům v hlavičce e-mailu. Odpovědi na rozesílku budou obcím doručeny zpět do systému Mobilní Rozhlas, kde si je obce mohou přečíst.

Příklady využití e-mailů pro komunikaci s občany

E-maily jsou vhodným komunikačním kanálem zejména pro zprávy běžné důležitosti, u kterých není zásadní okamžitá.

  • Pozvánky na kulturní události, výlety a jiné akce
  • Delší texty, fotografie, přílohy či odkazy na web
  • Aktuality, články , vyhlášky a další dlouhé texty
Další ukázky zpráv v archivu

Výhody SMS zpráv oproti jiným komunikačním kanálům

SMS Hlasové
zprávy
E-maily Push
zprávy
Ankety Místní
rozhlas
Rychlost informování občanů 9/10 7/10 5/10 8/10 8/10 7/10
Vhodnost pro pozvánky 4/10 9/10 10/10 9/10 9/10 7/10
Získání zpětné vazby 5/10 8/10 6/10 2/10 10/10 1/10
Cool faktor pro občany 3/10 10/10 7/10 10/10 10/10 1/10
Pohodlnost přijetí pro občany 9/10 9/10 7/10 6/10 7/10 3/10
Čtenost 10/10 8/10 4/10 5/10 8/10 2/10
Velikost obsahu 6/10 5/10 10/10 7/10 5/10 5/10
Krizová komunikace 9/10 7/10 2/10 3/10 7/10 3/10
Měřitelnost 9/10 9/10 9/10 9/10 9/10 1/10