Publikováno 16. 04. 2018

Představujeme ankety: Zjistěte, co vaši občané chtějí

Zajímá vás, co občané považují ve vašem městě nebo obci za opravdu důležité? Zeptejte se jich na názor formou ankety.

Při každodenním vývoji Mobilního rozhlasu se snažíme co možná nejvíce zohledňovat potřeby měst a obcí, které náš systém využívají.

Je jasné, že starostové by nejvíce ocenili, kdyby měli křišťálovou kouli, díky níž by okamžitě věděli, co se jejich občanům honí hlavou. Na té sice teprve pracujeme, ale již teď vám můžeme představit zbrusu novou funkci anket, která vám ihned poodhalí přání vašich občanů.

Vynalézavost měst a obcí

Některá města a obce registrovaná v Mobilním rozhlasu již dříve chytře zkoušela zjistit preference svých obyvatel.

Vloni v říjnu jsme psali o případu v Klášterci na Ohří, kde chtěli zástupci města zjistit, jestli by občané byli ochotní platit za vlastní parkovací místo, aby za jednorázovou částku měli vždy jistotu, že budou mít kde zaparkovat. Rozhodli se proto vytvořit hlasovou zprávu s volbou, kterou rozeslali celkem na 600 obyvatel.

Výsledkem bylo, že 58 % obyvatel Klášterce s placenými parkovacími místy souhlasilo a radnice se tak mohla pustit do díla.

Letos v březnu se do ankety pomocí hovoru pustila také obec Březina u Křtin, když přemýšlela nad polohou nového multifunkčního hřiště.

Občané 61 % rozhodli pro zachování současného hřiště a stavbu hřiště nového.

Revoluce je tady

Přestože že nás kreativita našich partnerů velmi mile překvapila, rozhodli jsme se, že se jim pokusíme co nejvíce pomoci a zabudovali ankety přímo do systému Mobilní rozhlas.

Výsledkem je přehledný a elegantní systém, který umožňuje hned několik možností ankety a jejich jednoduché vyhodnocení.

Sami si můžete všimnout, jak čistý a intuitivní je design odpovědí pro samotné občany.

Obrovskou výhodou našich anket je navíc skvělá segmentace výsledků odpovědí. Okamžitě je možné filtrovat, jak odpovídali vaši občané dle pohlaví nebo jednotlivých věkových skupin.

Naše ankety pomáhají budovat zdravější města v ČR

Novou funkci Mobilního rozhlasu využili i při konání Fóra Zdravého města Znojma, o kterém jsme vám psali nedávno. Hlasování v tomto případě umožňuje občanům města hlasovat o jeho směřování do budoucna.

Podobná veřejná anketa pro občany momentálně probíhá ve městě Břeclav.

Chcete si také vyzkoušet naše ankety?

Zaujaly vás naše ankety? Nevíte, jak s nimi začít? Kontaktujte naše komunikační experty a ti vám se vším rádi pomohou.

Začněte se sběrem názorů vašich občanů ještě dnes. Budou vám za to vděční.

Publikováno 09. 04. 2018

Mobilní rozhlas pomáhá budovat zdravější města v ČR

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 proběhlo ve Znojmě fórum Zdravého Města. To mělo za úkol zjistit, co město Znojmo nejvíce pálí.

Fóra se zúčastnilo celkem 115 obyvatel Znojma. Ti u celkem osmi tematických stolů diskutovali nad tím, jaká témata město Znojmo nejvíce tíží. Z diskuse vzešlo celkem 16 problematických okruhů (viz níže).

A Mobilní rozhlas byl při tom! Od pondělí 9. dubna až do pátku 4. května vytvoříme ve spolupráci s městem veřejnou webovou anketu, kde budou moci všichni obyvatelé Znojma vyjádřit svůj názor.

Mobilní rozhlas tak velkolepě představí svoji nově vytvořenou funkci anket, pomocí které mohou města i obce zjistit, co je pro jejich občany skutečně důležité.

Rozhodování tak bude pro vedení měst a obcí jednodušší než kdy dříve. Funkci anket vám podrobněji představíme v některém z dalších článků.

Zpátky ale k Fóru Zdravého města Znojma. Občané se ve výsledku shodli na těchto 16 problematických okruzích:

– Odkoupit objekt „Domeček“ a zřídit zde kulturní centrum
– Navrátit kapli Panny Marie Pomocné na Mariánské náměstí
– Platit za odpady dle produkovaného množství odpadů
– Regulovat množství dočasných objektů k podnikání
– Řešit prostor bývalého autobusového nádraží
– Řídit dopravu policií ČR v době špiček (křižovatka Palackého a Rooseveltova)
– Sociální bydlení
– Vybudovat novou sportovní halu (využít státní dotace)
– Vybudovat sdílený prostor pro malé podnikatele
– Vystavit nové LDN
– Vytvořit studentský městský parlament, který by jednal s radnicí (členové: studenti studující ve městě a studenti bydlící ve městě i jinde = s cílem podporovat v mladých lidech občanskou zodpovědnost)
– Zlepšit údržbu Gránického údolí – údržba cest, objektů a zřídit WC
– Zlepšit údržbu komunikací
– Zřídit jesle (např. Maceška)
– Zřídit kontejnery na plasty a bioodpad na centrálním hřbitově
– Zřídit turistické informační centrum na nádraží ČD

Jak taková anketa probíhá?

Z 16 vypsaných problémů mohou občané zvolit 2 oblasti, které je trápí nejvíce. Pokud si myslí, že Znojmo více tíží jiné problémy, mohou je rovnou uvést.

Cílem ankety je ověřit, jestli jsou uvedené tematické okruhy pro obyvatele Znojma skutečně ty stěžejní.

Z ankety na základě počtu hlasů vzejde maximálně 10 problémů, které budou následně srovnány s žebříčkem, který vznikl na Fóru. Pouze problémy, které budou uvedeny v obou žebříčcích, budou následně předloženy orgánům města k přednostnímu řešení.

Hlasovat v anketě je možné online přes systém Mobilní rozhlas, na webu města nebo na webu Znojmo Zdravé město. Anketní lístek bude možné vyplnit také na podatelně úřadu na Obrokové 1/12 a anketní lístek najdou občané i v dalším čísle Znojemských LISTŮ.

A jak pracujete s občany ve vašem městě/obci vy?

Přemýšlíte, jak vaše město nebo obec udělat ještě zdravější a spokojenější? Zapojte občany do rozhodování pomocí našich anket. Vy budete vědět, co skutečně chtějí a oni budou rádi, že se mohou podílet na rozvoji místa, ve kterém žijí. Stojí to za to.

Pokud si nevíte rady, kde přesně začít, kontaktujte naši komunikační expertku, která vám ráda se vším poradí.

Koukněte, jak to vypadalo na Fóru Zdravého města Znojma

Publikováno 04. 04. 2018

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se blíží!

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na i pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek a udělat tak Česko čistějším a příjemnějším pro život.

Tento rok se jí můžete zúčastnit v sobotu 7. dubna, kdy se odehraje hlavní vlna dobrovolnických úklidů.

Loňský ročník byl více než úspěšný. Do úklidu se zapojilo více než 96 000 dobrovolníků a bylo uspořádáno 2 476 úklidů, v rámci kterých se vysbíralo 1 563 tun odpadu.

Letos proběhne již 26. ročník akce a organizátoři doufají, že se do ní zapojí přes 100 000 lidí. Úklidovou akci podpořil i ministr životního prostředí v demisi Richard Brabec.

,,Jsem opravdu fanouškem této akce po celou dobu její historie, zdá se, že naši společnost oslovila, spojuje ji každým rokem víc a víc, jen za loňský rok přibylo o deset tisíc dobrovolníků navíc a jejich počet se pomalu blíží laťce 100 tisíc,“ uvádí ministr Brablec.

Patronkou akce se pro letošek stala sportovkyně roku 2017 Gabriela Koukalová.

Při tisícovkách naběhaných tréninkových kilometrů se pohybuji převážně v přírodě. Sníh sice většinu nepořádku milosrdně zakrývá, ale přesto je odpadků v lese víc než je zdrávo a občas nám i komplikují přípravu. Není výjimkou, když při jízdě ve stopě vytáhnu na hůlce třeba pet lahev nebo jiný předmět, který nemá v lese co dělat. Proto jsem sama už dříve odpadky ze stopy sbírala a podpořit akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, především v osvětové rovině, mi přišlo jako prima nápad. Snad to trochu pomůže, aby toho nepořádku vznikalo co nejméně,“ popisuje situaci sportovkyně.

Představujeme aplikaci Zlepšeme Česko

Při příležitosti úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko bychom vám také rádi představili naši novou aplikaci Zlepšeme Česko.

Díky ní může každý občan v průběhu celého roku hlásit podněty jako jsou černé skládky nebo škody na veřejném majetku.

Aplikace Zlepšeme Česko bude zároveň stěžejním nástrojem pro chystanou celosvětovou úklidovou akci, která proběhne 15. září 2018 a do které se již nyní přihlásilo celkem 128 zemí.

Publikováno 03. 04. 2018

Zveme vás na ISSS 2018!

Srdečně vás zveme na jednu z nejvýznamnějších konferencí pro e-government a informatizaci společnosti – ISSS 2018. Konference proběhne 9.-10. dubna v Hradci Králové. Seznámíte se na ní s nejnovějšími trendy v komunikaci s občany.

Mobilní rozhlas jakožto nejrozšířenější platforma pro SMART komunikaci v Česku zde samozřejmě nemůže chybět.

Tento rok jsme si pro vás nachystali hned dvě revoluční novinky, které vás nenechají chladnými.

Zjistěte, co vaši občané opravdu chtějí

Díky naší nové funkci Ankety snadno zjistíte, jak vaši občané přemýšlejí a co je ve vašem městě/obci největší zájem.

Vytvořili jsme vysoce inteligentní systém, který přehledně vyhodnotí zpětnou vazbu od občanů a nabídne vám tak ty nejlepší možné podklady pro rozhodování o tom, jakým směrem nadále rozvíjet vaše město/obec.

Zlepšeme Česko – přichází evoluce

Na konferenci vám zároveň představíme oficiální aplikaci pro náš partnerský projekt Ukliďme Česko.

Díky aplikaci Zlepšeme Česko budou mít všichni občané informace ze svého bydliště doslova na dosah ruky. Zároveň umožní sbírání podnětů od občanů, kteří tak s její pomocí mohou výrazně zkvalitnit úroveň života ve svém okolí. Aplikace je pro občany zcela ZDARMA.

 

A to zdaleka není vše

Zlatým hřebem večera bude vystoupení Mgr. Ondřeje Švrčka, autora myšlenky Mobilní rozhlasu, který v rámci své prezentace publiku představí budoucnost komunikace s občany nejen v ČR!

Tak na co ještě čekáte? Zapište si do svých diářů, že 9.-10. dubna 2018 se potkáme na konferenci ISSS 2018 v Hradci Králové.

 

Zastavte se u nás a získejte DÁREK

Mimochodem… Pokud se zastavíte u našeho stánku, nepředstavíme vám pouze nové funkce Mobilního rozhlasu a aplikaci Zlepšeme Česko.

Hned z kraje vám nadělíme jednu anketu ZDARMA jako dárek, abyste mohli ve vašem městě nebo obci vyzkoušet, že jde opravdu o přelomovou službu, která bude prospěšná nejen vám, ale také vašim občanům.

Těšíme se, až se uvidíme!

Publikováno 31. 03. 2018

Mobilní rozhlas chrání auta před odtahem

S příchodem jara se blíží pro všechny řidiče nepříliš oblíbený čas blokových čištění.

Přestože majitelé aut na základě zkušeností z předchozích let předpokládají, že bude blokové čištění začátkem jara probíhat, jen hrstka z nich se dostane k přesným informacím a konkrétním termínům. Značky jsou podle obyvatel nedostatečné řešení.

Stejně se mi stalo, že mi auto odtáhli. Byl jsem na školení, a když jsem se vrátil, čekalo mě nepříjemné vyřizování,“ popsal svůj příběh břeclavskému deníku občan Jaroslav Pokorný, který žije ve Znojmě už 15 let.

Právě město Znojmo se rozhodlo využít Mobilní rozhlas, aby informace o blokovém čištění proudily k občanům ještě rychleji a pohodlněji.

V Mobilním rozhlase jsme poslali upozornění pomocí mobilní aplikace a aby se informace dostala k co nejvíce občanům, využili jsme i možnosti rozesílky e-mailu. U e-mailu je výhoda, že si příjemci mohou rozpis termínů blokového čištění přímo stáhnout,“ popisuje postup Petra Maršounová z tiskové kanceláře městského úřadu.

Ve městě Břeclav, které má téměř 25 tisíc obyvatel, začne čištění ulic v dubnu. Město hojně využívá Mobilní rozhlas pro rozesílání SMS zpráv, e-mailů i zpráv v aplikaci pro chytrou komunikaci s občany. Nejinak tomu bude i v případě informovanosti o blokovém čištění.

Chodov na Sokolovsku, kde blokové čištění započne 3. dubna, má téměř 14 000 obyvatel. Vloni zde bylo odtaženo 146 vozidel.

Město chce proto využít Mobilní rozhlas, aby počet odtažených aut snížilo. Každý jeden den blokového čištění bude své občany informovat o tom, kde právě dochází k čištění ulic. Obyvatelé Chodova tak budou mít jistotu, že se jejich vozidlo nenachází v zóně blokového čištění.

V sobotu 7. 4. probíhá blokové čištění ulic – parkoviště U Porcelánky 1012, Havlíčkova, Bezručova, seznam dalších ulicí naleznete v Aktualitách,“ píše v jednom z upozornění tiskový mluvčí města Martin Polák. Výhodou informování občanů přes aplikaci je 100% míra doručení odeslaných zpráv. Ty se tak dostanou ke všem přihlášeným občanům Chodova.

Zítra bude ve Vaší ulici probíhat blokové čištění (vyjma panelového sídliště). Prosíme řidiče, aby včas přeparkovali. Další info na webu,“ zněla SMS zpráva od Ivany Hruškové z kanceláře starosty ve Šlapanicích.

Město poslalo svým občanům o blokovém čištění celkem 8 SMS dle polohy jejich bydliště, přičemž míra doručení byla neuvěřitelných 99 %!

Je patrné, že občané chtějí od měst a obcí dostávat informace, které jsou pro ně šité na míru.

Publikováno 26. 03. 2018

Zábřeh zavádí chytrou komunikaci, jde příkladem dalším městům

Zábřeh se zařadil mezi chytře komunikující města. Svůj starý AIS systém se město rozhodlo nahradit službou Mobilní rozhlas. Zavedením nového systému Zábřeh pokračuje ve zlepšování informačních služeb občanům.

V Zábřeze se snažíme maximálně využít možnosti moderní techniky pro komunikaci s občany. Primárně jsme hledali aplikaci umožňující občanům hlášení závad. Mobilní rozhlas je ideální kombinací jak občany informovat a zároveň je zapojit,“ vysvětluje Lucie Mahdalová, mediální koordinátorka města Zábřeh.

Město doposud s občany komunikovalo především prostřednictvím elektronické úřední desky, tištěného zpravodaje nebo přes webové stránky a sociální sítě.

Od systému si slibujeme efektivnější komunikaci s občany. Otevírají se nám nové možnosti. Můžeme občanům zasílat pozvánky a informace od místních kulturních i sportovních organizací, uzavírky komunikací můžeme doplnit o přehlednou mapku nebo můžeme oslovit jen skupinu vybraných občanů,“ dodává Mahdalová.

Přestože Mobilní rozhlas funguje v Zábřehu teprve krátce, již teď je v systému registrováno bezmála 780 občanů.

Stejně jako i v jiných městech je u nás na prvním místě komunikace krizová. Krátká důležitá oznámení budeme zasílat formou SMS zpráv. Pro další informace a pozvánky budeme upřednostňovat e-mailovou formu komunikace,“ uzavírá Mahdalová.

Město má pečlivě promyšlený postup, jak službu srozumitelně představí občanům. O Mobilním rozhlasu se obyvatelé dozvědí nejen z webových stránek a zpravodaje města. Informace o zavedení platformy se postupně objeví také na sociálních sítích, letácích, plakátech nebo třeba na plátně zábřežského kina před promítáním filmů.

Zábřeh se zavedením Mobilního rozhlasu zařadí mezi města, která chtějí být blíže svým občanům a komunikují s nimi chytře. Díky tomu bude mít každý obyvatel Zábřehu aktuální informace z města na dosah ruky.

A co vy? Také zvažujete zavedení Mobilního rozhlasu, aby se vaši občané cítili ještě více informovaní? Ozvěte se nám, rádi vám pomůžeme.

Publikováno 18. 03. 2018

GDPR? Mobilní rozhlas je připraven!

 

Od 25. 5. 2018 vstoupí v platnost nové obecné nařízení o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR.

Jelikož je tato problematika v posledních dnech hodně diskutovaná, rozhodli jsme se sepsat článek, který objasní, o jakou legislativu jde, jak s ní pracovat a jak jsme na její dopad připravili systém Mobilní rozhlas.

 

Co se skrývá pod zkratkou GDPR?

Jedná se o obecné nařízení o ochraně osobních údajů (anglicky General Data Protection Regulation, odtud GDPR), které je legislativou plošně zaváděno v celé Evropské unii.

GDPR se týká všech firem a institucí, ale i jednotlivců a online služeb, které zpracovávají data uživatelů. Cílem této legislativy je co nejvíce hájit práva občanů EU proti neoprávněnému zacházení s jejich daty včetně osobních údajů.

 

Co znamená zavedení GDPR pro občany v Mobilním rozhlasu?

Jako uživatel/občan nezaznamenáte  prakticky žádnou změnu. Snad jen, že budete klidněji usínat, jelikož vaše osobní údaje budou ještě ve větším bezpečí podle evropských právních norem.

Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se ke svému účtu na adrese obec.mobilnirozhlas.cz a zaškrtnout souhlas s novými podmínkami GDPR.

A je to! Nyní jsou vaše osobní údaje chráněny dle nejnovějších evropských právních norem.

 

Co znamená zavedení GDPR pro města/obce v Mobilním rozhlasu?

Chápeme, že zavedení GDPR se na první pohled můžete městům/obcím zdát jako zbytečná komplikace.

Chceme vás však ujistit, že systém Mobilní rozhlas je na změnu legislativy připraven. V systému jsme provedli několik úprav, které jsou v souladu s nařízeními vydávanými Pracovní skupinou podle článku 29, která je autoritou v rámci praktických doporučení.

Navíc díky tomu, že systém Mobilní rozhlas slouží pro krizovou komunikaci, nemusíte mít strach, že byste přišli o své kontakty.

 

Co je nového v Mobilním rozhlasu?

1.) Úprava administračního rozhraní a adresáře

  • V administračním rozhraní můžete při přidávání nového kontaktu zadat právní titul (oprávněný zájem, plnění právní povinnosti apod.), podle kterého zpracováváte jeho osobní údaje.

  • V adresáři můžete velmi snadno filtrovat, kteří lidé vám souhlas s GDPR poskytli, a kteří ještě ne.

2.) Změna webového i papírového registračního formuláře

Webový registrační formulář v sobě již obsahuje aktualizovaný souhlas s novými podmínkami. Totéž platí pro papírový formulář generovaný v systému.

Jak teď máte postupovat?

S ohledem na novou legislativu ze strany Evropské unie je potřeba od již registrovaných uživatelů získat nové souhlasy se zpracováním osobních údajů ze strany občanů.

Jak požádat již registrované uživatele o nový souhlas?

  1. Po přihlášení si můžete v adresáři svých kontaktů snadno vyfiltrovat uživatele, kteří ještě neposkytli nový souhlas (viz obrázek výše)
  2. Těm můžete jednoduše a zcela zdarma rozeslat e-mail s odkazem na potvrzení nové legislativy
  3. Uživatelům, kteří nemají vyplněný e-mail, můžete poslat SMS zprávu s odkazem na aktualzovaný registrační formulář

Nejste si jisti, jakým způsobem požádat své registrované uživatele o souhlas s GDPR? Níže pro vás máme příklad vzorové SMS zprávy a e-mailu. Vzorový text si můžete zkopírovat a prostřednictvím systému Mobilní rozhlas jej odeslat svým občanům.

Vzor SMS zprávy:

Starosta: Dobrý den, pro vyšší zabezpečení vašich údajů (GDPR) se přihlaste na webu obec.mobilnirozhlas.cz a potvrďte svůj souhlas. Děkuji.

Vzor e-mailu: 

Vážená paní, vážený pane,

děkujeme, že využíváte systém Mobilní rozhlas, díky kterému vás můžeme informovat o aktuálním dění ve vašem městě/obci.

Abyste mohli i nadále dostávat užitečné informace a využívat všechny výhody, které vám Mobilní rozhlas přináší, je potřeba od vás získat souhlas s tzv. GDPR.

Jedná se o obecné nařízení o ochraně osobních údajů (anglicky General Data Protection Regulation, odtud GDPR), které je legislativou plošně zaváděno v celé Evropské unii. Díky tomu budou vaše osobní údaje ještě ve větším bezpečí podle evropských norem.

Stačí se přihlásit na webu https://obec.mobilnirozhlas.cz/uprava-prihlaseni, potvrdit souhlas a budete moci využívat Mobilní rozhlas naplno i nadále.

Omlouváme se za drobné komplikace. Budeme rádi, když s námi zůstanete i nadále.

 

Zajímá vás ještě něco ohledně GDPR?

Pokud máte nějaké nejasnosti ohledně GDPR nebo se chcete jen poradit o tom, jak komunikovat legislativní změnu směrem k vašim občanům, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám se vším poradíme.

 

Publikováno 12. 03. 2018

Mobilní rozhlas pomáhá komunikovat s občany v Posázaví

 

V Posázaví se chytré komunikaci daří. Města a obce využívají Mobilní rozhlas k tomu, aby jejich zástupci mohli rychle, efektivně a cíleně komunikovat se svými občany.

Nová města i obce se postupně přidávají

V Sázavě funguje služba Mobilní rozhlas od května 2017. Doposud se do systému zaregistrovalo přes 700 občanů, tedy 22,2 % obyvatel města.

Mezi nejčastější rozesílky města patří pozvánky na sportovní a kulturní akce, informace o přerušení dodávek energie nebo o uzavírkách silnic.

Za poslední tři měsíce město rozeslalo svým občanům 38 SMS zpráv, 725 zpráv přes aplikaci Mobilní rozhlas a neuvěřitelných 7 600 e-mailů, jejichž rozesílka je zcela zdarma. Díky tomu se obyvatelé Sázavy o novinkách z města dozvídají rychle a z první ruky.

Je to velice užitečná služba, protože ne všechny místní části a osady jsou pokryty městským rozhlasem. Takže prostřednictvím toho mobilního můžeme obyvatelům předat jak zásadní informace o tom, že třeba někde nepůjde elektřina, tak zprávy o konání trhů nebo o různých akcích,“ sdělil měsíčníku PRO města a obce starosta Petr Šibrava.

 

Rychlost a efektivitu systému si uvědomují i obce

Přestože obec Čerčany začala Mobilní rozhlas využívat až od tohoto roku, do systému se již registrovalo 418 z 2 800 obyvatel.

Obec stihla rozeslat 21 SMS zpráv, téměř 200 zpráv do aplikace a bezmála 1 000 e-mailů. V čem přesně spatřuje sílu Mobilního rozhlasu starosta obce?

Slibujeme si od toho zlepšení informovanosti občanů. Zprávy budeme rozesílat adresně, takže se zvýší jejich účinnost,“ uvedl pro tentýž měsíčník starosta Martin Richter.

V okresním městě Benešově používá Mobilní rozhlas téměř 600 lidí, občané jsou zde oslovování především pomocí SMS zpráv, které mají téměř vždy 100% míru doručení.

Mobilní rozhlas budou nově moci využít i obyvatelé Chotýšan, kteří se mohou do systému registrovat od února letošního roku.

Zájem o chytrou komunikaci výrazně stoupá

Za Středočeský kraj musím vyzdvihnout práci zmíněných starostů. Nebyl pro ně problém pochopit důležitost komunikace s vlastními občany. A nyní sklízí plody své práce. Jsou to lidé na svém místě. Setkávám se obecně se spoustou starostů, kteří jsou takto progresivní a chápou, jak důležité je pravidelně informovat občany o tom, co se v obci děje,“ vysvětluje obchodník Mobilního rozhlasu za Středočeský kraj Jaromír Špaček

Sami občané si podle všech průzkumů a anket v obcích tento způsob komunikace přejí nejvíce. Naprostá většina občanů komunikuje tak, že pošle SMS, zavolá nebo napíše email. A nejsou to jen „ti mladí“. S emailem přicházejí do styku i lidé, kteří jsou již 10 let v důchodu. Každý z nich má telefon pro komunikaci s příbuznými. Pro dnešní dobu je taková komunikace naprosto běžná a přirozená,“ dodává Špaček.

A co vy? Taky již komunikujete se svými občany chytře?

Publikováno 07. 12. 2017

Mobilní rozhlas se v Kříšťálové lupě dostal již podruhé mezi nejlepší projekty v ČR

 

Ve čtvrtek 30. listopadu se konalo v pražském divadle Archa vyhlášení 12. ročníku Křišťálové lupy a to i s naší účastí. Povedlo se nám probojovat mezi nejlepší internetové projekty v ČR již podruhé za sebou. Obhájené nominace z minulého roku si velmi vážíme.

Křišťálová lupa – Cena českého internetu je pravidelná anketa s hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti českého online scény.

Mobilní rozhlas byl nominován v kategorii Nástroje a služby, kde se umístil na osmém místě ze všech projektů v ČR. Přečtěte si, co k tomu říká Ondřej Švrček, zakladatel Mobilního rozhlasu.

„Jsem hrdý, že se náš projekt Mobilní Rozhlas již po druhé probojoval do finále mezi nejlepší internetové projekty v celé ČR. Uděláme vše pro to, aby Chytrá komunikace nadále zlepšovala život v České republice a ještě více lidí pochopilo její obrovský přínos pro celou společnost.“

Celkové výsledky naleznete zde

Děkujeme všem za důvěru, hlasy a gratulujeme všem výhercům!

Publikováno 29. 11. 2017

Mobilní rozhlas pomáhal nejen při vichřici

 

V říjnu Českou republiku postihla jedna z nejsilnějších vichřic v historii. Vyžádala si bohužel oběti na životech a způsobila rozsáhlé finanční škody. Při takových krizových situacích je důležité bezprostředně dostat informace k občanům, tak aby zůstali v bezpečí. Klíčovými aspekty je včasnost a úspěšnost doručení informací. Obce a města využívající Mobilní rozhlas mohli bezprostředně informovat své občany o možném nebezpečí způsobených touto živelnou pohromou. V průběhu řádění vichřice jsme zaznamenali zvýšenou frekvenci odesílání informačních zpráv a push notifikací o možném nebezpečím zapříčiněné vichřicí. Podívejte se na některé z nich.

benesov brezina steti veltrusy rychnovujablonce

Mobilní rozhlas také pomáhal v dalších nepříjemných situacích jako při pátrání po ztracených a zatoulaných zvířatech, informování o přerušení dodávky vody a energií, varováním před nebezpečným mužem, který lákal školačku do svého auta nebo o nalezených osobních předmětech a finanční hotovosti. Podívejte se na některé zprávy odeslané starosty jejich občanům.

zlatehory

Šlapanice – „Informace pro rodiče: www.slapanice.cz V Kobylnicich vcera rano neznamy muz lakal skolacku do sveho auta. Rodice, poucte deti o tom, jak se chovat v techto situacich (PCR tel. 158).“ 

Babice u Rosic – „Ztracený pesProsíme občany o pomoc při pátrání po ztraceném ročním psovi jménem Timmy, který se ztratil v Rosicích 12.10.2017″

Načeradec – „Nález psa: www.naceradec.cz Vcera 14.10. se na Blaniku nasel pejsek krizenec cernobile barvy asi rocni. Pokud vite o nekom, kdo pejska shani volejte“

Věříme, že Mobilní rozhlas bude ještě více užitečným nástrojem pro komunikaci s občany a usnadní práci starostům.

Publikováno 27. 10. 2017

Příběhy Mobilního rozhlasu, které inspirují

V Klášterci nad Ohří chtěli zástupci města zjistit, jestli by občané byli ochotní platit za vlastní parkovací místo, aby za jednorázovou částku měli vždy jistotu, že budou mít kde zaparkovat. Zástupci Klášterce pečlivě připravili hlasovou anketu, kterou rozeslali na 600 obyvatel. Číst více…

Publikováno 27. 09. 2017

Léto Mobilního rozhlasu v médiích

Starostové odjeli na dovolenou a školy zejí prázdnotou, ale Mobilní rozhlas si žije vlastním životem. Jen za léto se objevil v celkem 166 článcích, zmínkách a reportážích napříč médii a tématy. Pojďme se podívat na ty největší zásahy. Číst více…

Publikováno 23. 06. 2017

Proč se vyplatí komunikovat SMART?

V předchozích článcích jsme rozebírali definici SMART komunikace a její zavedení. V tomto článku se zaměříme na to, jaké má Chytrá komunikace výhody pro samotné město nebo obec. Asociace moderně komunikujících občanů a starostů rozdělila tyto výhody na 3 oblasti: ekonomické výhody, sociální výhody a bezpečnostní výhody. Pojďme si říct více o každé z těchto oblastí. Číst více…

Jak zavést Chytrou komunikaci i ve Vaší samosprávě?

Pokud jste se rozhodli s občany komunikovat chytře, nastává fáze realizace. A přesto, že se mohou jednotlivé kroky definované v tomto článku zdát zřejmé, věnujte prosím pozornost každému z nich. Jen všechny dohromady totiž zaručí, že bude Vaše komunikace s občany maximálně efektivní. Číst více…

Co je SMART komunikace a proč by vás to mělo zajímat?

Rozhodnutí o výběru nového komunikačního systému se může zdát banální, ale věřte, že ovlivni život ve vašem městě či obci na desítky let dopředu. Rádi bychom Vás proto seznámili s novým trendem, který se stává normou pro zodpovědné starosty. Tím trendem je SMART komunikace. Číst více…

Publikováno 22. 06. 2017

Na co si dát pozor při výběru komunikačního systému?

Stejně jako každý nově se objevující fenomén i SMART komunikace začíná rezonovat nejen mezi obcemi a městy po celé České republice, ale i mezi firmami, které chtějí tohoto fenoménu využít. Při výběru nového komunikačního systému je proto třeba si všímat maličkostí, které mohou znamenat propastný rozdíl mezi kvalitní službou a nefunkční náhražkou. Připravili jsme pro vás proto pár tipů, které vám pomohou se rozhodnout informovaně. V tomto článku se budeme věnovat systémům obecně. V dalším článku se potom rozepíšeme o jednotlivých komunikačních kanálech. Číst více…

S Mobilním rozhlasem stoupla účast na Ukliďme Česko v Popůvkách o 700 %

Před nějakým časem našla aplikace Mobilní rozhlas svou spřízněnou duši. Projekt ZmapujTo je stejně užitečný a intuitivní jako Mobilní rozhlas samotný a my jsme se proto rozhodli jeho funkcionalitu integrovat do naší mobilní aplikace. A zatímco si uživatelé Mobilního rozhlasu zvykají monitorovat nepořádek ve svém okolí, my už opět uvažujeme, jak pomoci zlepšit svět kolem nás. Číst více…

Publikováno 18. 04. 2017

PR guru František: Z „mobilního rozhlasu“ se stal obecný pojem pro chytrou obecní komunikaci

František Brož se společně s PR agenturou FYI Prague stará o koordinaci mediálních výstupů Mobilního rozhlasu a dalších projektů Neogenie. Kromě toho je ale Franta také čestným členem našeho týmu, který se účastní většiny našich teambuildingů. V létě dokonce fungoval jako kouč našeho firemního softballového utkání. Jak vidí Mobilní rozhlas a vůbec potenciál chytré komunikace on? Na to a mnohem více jsme se ho zeptali v dnešním rozhovoru. Číst více…

Publikováno 20. 03. 2017

ZmapujTo se integrovalo do aplikace Mobilní rozhlas

Ti z Vás, kteří si stáhli aplikaci Mobilní rozhlas asi vědí to, co ostatní zatím jenom tuší – ano, funkcionalitu ZmapujTo nově najdete v aplikaci Mobilní rozhlas. To znamená, že přímo z naší aplikace snadno pošlete zastupitelům svého města či obce fotografii nesvítícího pouličního osvětlení, rozbitých laviček, zničeného veřejného majetku nebo černých skládek a nepořádku. Číst více…

Publikováno 07. 03. 2017

MDŽ je tady! Nezapomeňte popřát ženám ve své samosprávě

Již na tuto středu 8. 3. připadá letošní Mezinárodní den žen. Historicky první MDŽ se váže ke stávce newyorských švadlen v roce 1908. Od té doby se ale tento svátek, který je mezinárodně uznávaný Organizací spojených národů, začal oslavovat v mnoha zemích světa. Ženy jsou nejčastěji obdarovány květinou nebo bonboniérou, ale zpět do módy se vracejí i tradiční rudé karafiáty. Číst více…

Publikováno 28. 02. 2017

Obchodník Honza: Každá schůzka může vyústit v dlouhodobou spolupráci

Obchodník Honza nastoupil do Neogenie na jaře roku 2016 a okamžitě začal lámat rekordy prodaných systémů a aplikací. Není divu, má za sebou práci pro mobilní operátory i slevové servery a na schůzkách s klienty je jako ryba ve vodě. Ostatní členové týmu na něm obdivují hlavně lehkost, s jakou si dokáže popovídat se všemi typy starostů, od těch mladých a pokrokových, až po zaryté odpůrce nových technologií. Pomocí přesně mířených otázek, argumentů a povzbuzení si vyšlapává cestičku k objednávkám a dobré vztahy se zastupiteli všude, kam dorazí. V dnešním rozhovoru si můžete naopak Vy proklepnout Honzu. Číst více…

Publikováno 16. 02. 2017

Grafik Ondra: Naše práce má skutečný dopad na život kolem nás

Grafik Ondra Fendrych je gentleman celého týmu, který se k dámám chová s úctou a nikdy nezkazí žádnou legraci. Je natolik nepostradatelnou částí týmu, že kdyby jeho pracovní místo nezůstávalo půl týdne prázdné, nikdo by nehádal, že na Mobilním rozhlasu pracuje na externí bázi. A není divu. Ondra má totiž v portfoliu tolik různých projektů, že by na nich jen těžko stíhal pracovat full time. Prošel agenturní prací v oblasti webů a kampaní pro velké klienty typu Mondeléz, P&G, Wrigley, Česká spořitelna, Renault a mnoho jiných, přes freelance v oblasti brandingu a webů pro střední podniky a živnostníky, až po kontraktora v oblasti digitálních produktů a mobilních aplikací pro startupy a firmy s vlastními produkty. Číst více…

Publikováno 09. 02. 2017

Už je rozhodnuto! Dobratice mají za sebou první minireferendum

Dnes bychom se s Vámi rádi podělili o příběh Dobratic. Mají za sebou totiž svou první hlasovou anketu a my doufáme, že tento článek, a hlavně úžasné výsledky historicky prvního minireferenda inspirují další obce a města k tomu, aby tento užitečný komunikační kanál vyzkoušely. Číst více…

Publikováno 30. 01. 2017

Bravo! Tomu říkáme bleskový sběr kontaktů

Od začátku provozu Mobilního rozhlasu říkáme, že aktivita města nebo obce při sbírání kontaktů je přímo úměrná úspěšnosti tohoto sběru. Dnes bychom Vám ale rádi představili město, která je zářnou ukázkou toho, jak probíhá úspěšný sběr kontaktů. Město Duchcov poprvé aktivovalo službu Mobilní rozhlas 1. 11. 2016. Dnes 25. 1. 2017 (tedy po necelých třech měsících využívání Mobilního rozhlasu) dosáhlo pokrytí téměř 8 % města, což je cca 700 kontaktů z 8 406 obyvatel. Číst více…

Publikováno 18. 01. 2017

Smysluplná vytrvalost je základem úspěšného podnikání

Ondřej Švrček, zakladatel Mobilního rozhlasu, byl hostem Hardyn Show. V průběhu rozhovoru s Michalem Hardynem odpověděl například na to, jak mu sport na vrcholové úrovni pomohl k úspěchu, co by udělal jinak, kdyby začínal znovu podnikat a jaké jsou nejdůležitější vlastnosti úspěšného podnikatele. Číst více…

Publikováno 03. 01. 2017

Mobilní rozhlas v čele se psem Alfrédem opět naděloval v útulku DogPoint

Němé tváře také chtějí zažít krásné Vánoce plné lásky a dárků. Ne všichni psi a zvířátka ale mají to štěstí, že mohou strávit Štědrý den se svými páníčky doma pod stromečkem. Někteří pejsci a kočičky stále ještě čekají na svou rodinku v útulku nebo dokonce bloudí studenými ulicemi a hledají svůj dům nebo byt, od kterého se zatoulali. Číst více…

Publikováno 20. 12. 2016

Zvířátka všech obcí spojte se!

Mobilní rozhlas pomáhá ztraceným psům i obecním pokladnám

Počet zvířat umístěných v jednom ze 350 útulků po ČR se opět zvýšil. Podle dostupných údajů je nyní v útulcích umístěno více než 8000 zvířat, což je o více než 30 % více než před 5 lety. Největší nárůst umístěných psů a koček přitom útulky zaznamenávají právě kolem Vánoc, kdy přijímají nechtěné dárky ve formě štěňat a koťat. Číst více…

Publikováno 05. 12. 2016

Mobilní rozhlas získal 4. místo na Křišťálové lupě!

Právě jsme se vrátili z předávání cen Křišťálové lupy pro rok 2016. Mobilní rozhlas získal krásné 4. místo v kategorii Veřejně prospěšná služba. Tak vysoké umístění jsme nečekali ani v nejmenším. Mobilní rozhlas je ještě na začátku a velký boom moderní komunikace v obcích Českou republiku teprve čeká. O to více si vážíme ocenění, které odborná porota ve složení nejvyšších zástupců národních i mezinárodních firem tímto umístěním Mobilnímu rozhlasu projevila. Číst více…

Publikováno 22. 11. 2016

iDNES.cz informuje: Obce regulují pálení listí pomocí Mobilního rozhlasu

Variability využití Mobilního rozhlasu si všiml i deník iDNES.cz a publikoval článek o velmi aktuálním tématu – pálení listí. Občané si často nejsou jistí, jestli je pálení povolené, nebo zakázané, a může tak docházet ke sporům mezi sousedy. Ale jak je to doopravdy? A jak mohou obce takovým sporům předcházet pomocí Mobilního rozhlasu? Tomu se věnuje následující článek. Číst více…

Publikováno 07. 11. 2016

Obchodník Dušan: Mobilní rozhlas dává smysl nejen mně, ale hlavně starostům

Dušan byl obchodníkem Mobilního rozhlasu už v době, kdy jsme ho poprvé představili na Dnu malých obcí a ukazovali prvním nadšeným starostům hlasové zprávy a komunikační scénáře. Od té doby jsme ušli velký kus cesty a Dušan byl u toho. Část úprav systému i materiálů totiž vzniká právě na základě zpětné vazby, kterou náš tým obchodních zástupců získává přímo v terénu od starostů a zastupitelů. Dnes jsme se rozhodli Dušana vyzpovídat a zjistit jeho názor na Mobilní rozhlas i obchodní řemeslo. Číst více…

Publikováno 31. 10. 2016

Mobilní rozhlas exceluje na jedné akci za druhou

Minulý týden byl skutečně nabitý. Náš tým se zvládl účastnit dokonce tří různých akcí a další dvě nás čekají již tento týden. Jako partneři jsme na většině konferencí, výstav a událostí nejen vystavovali, ale také přednášeli. Bylo to náročné, ale už teď sklízíme ovoce našeho snažení. Přečtěte si reakce na Mobilní rozhlas ze strany našich potenciálních klientů. Číst více…

Publikováno 07. 10. 2016

Připomínáme nutnost registrace do Úřadu pro ochranu osobních údajů

Sběr kontaktů na občany je jedním z hlavních předpokladů pro efektivní komunikaci s občany. Kontakty na občany Vám umožní je informovat nejen o každodenních záležitostech, stejně jako o krizových událostech ve Vaší obci či městě. Ruku v ruce s přímou komunikací s občany a sběrem kontaktů však jde povinnost, zaregistrovat se jako obec u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Číst více…

Publikováno 26. 09. 2016

Tým Mobilního rozhlasu posílila komunikační expertka

Andrea Leová nastoupila do Neogenie na pozici komunikační expertky.  Bude starostům k dispozici na osobní školení, bude radit obcím a městům se sběrem kontaktů a celkově se starat o to, aby klienti byli s Mobilním rozhlasem co nejspokojenější a využívali co nejefektivněji všechny jeho funkce. Těm z Vás, kteří se s ní ještě nesetkali, Andreu i její náplň práce krátce představíme v dnešním rozhovoru. Číst více…

Publikováno 20. 09. 2016

Mobilní rozhlas byl nominován na cenu český Goodwill 2016

Nejen média si všímají užitečnosti našeho komunikačního nástroje. Díky nominaci jednoho z registrovaných občanů se Mobilní rozhlas a jeho autor Mgr. Ondřej Švrček účastní letošního čtvrtého ročníku soutěže o osobnost českého Godwillu. Oceňte svým hlasem užitečnost našeho systému i vy a pomozte Mobilnímu rozhlasu vyhrát. Hlasujte pro nás i vy kliknutím na tento odkaz: http://www.ceskygoodwill.cz/…/neogenia-s-r-o-%E2%80%93-on…/… a pomozte nám potvrdit, že Mobilní rozhlas je užitečný projekt, kterého si lidé váží. Děkujeme! Číst více…

Publikováno 19. 08. 2016

Tisková konference seznámila média s Mobilním rozhlasem

Na stupínku se vystřídali zástupci Neogenie, měst a obcí i SMART city

Na konci června se vedení Neogenie přesunulo do Prahy, kde je po více než roce usilovného vývoje sytému i obchodního modelu Mobilního rozhlasu, čekala velká událost – slavnostní představení platformy médiím. Názvy pro tento milník projektu se mohou různit: někdo používá slovo launch, jiný dává přednost sportovnímu výrazu kick-off a my se v tomto článku spokojíme s českým výrazem – tisková konference.
Číst více…

Publikováno 17. 08. 2016

PC Days zveřejnilo pochvalnou recenzi Mobilního rozhlasu

Už jste to četli? Po tiskové konferenci, která po roce provozu a více než dvou letech vývoje oficiálně představila Mobilní rozhlas médiím, se objevilo mnoho článků o službě jako takové i zvýšený zájem o komunikaci s občany. Nás v Neogenii ale nejvíce potěšila pochvalná recenze jednoho z novinářů, který popsal své pocity z praktické ukázky využití Mobilního rozhlasu. Zajímá Vás, co ho na službě zaujalo nejvíce? Pak si přečtěte tento článek na PC Days.

Publikováno 26. 04. 2016

Věděli jste, že technologii Mobilního rozhlasu používá i aplikace Záchranka?

Vyspělost technologií, které jsou integrované do systému Mobilní rozhlas, si nemůžeme nechat pro sebe. Technologii hlasových zpráv proto využívá pro svůj testovací režim například aplikace Záchranka. Aplikace pro chytré telefony, díky které si můžete přivolat pomoc přímo na místo, kde se právě nacházíte pouhým přidržením tlačítka na displeji. Číst více…

Publikováno 25. 04. 2016

Mobilní rozhlas sklízel úspěch na konferenci ISSS v Hradci králové

Na začátku minulého týdne se konala prestižní konference ISSS, kde se každoročně schází politici, zástupci státních organizací, technici i zástupci obcí, aby prodiskutovali téma správy a samosprávy. Letošního 19. ročníku se poprvé účastnila i Neogenia s projektem Mobilní rozhlas. Po dva dny jejího trvání zástupci firmy navazovali obchodní vztahy s potenciálními partnery a obcemi. Číst více…

Publikováno 20. 03. 2016

Březina: Občany stmelilo minireferendum o lipách

Přesadit, nebo pokácet lípy před školou? To byla otázka, které kvůli plánované stavbě průtahu obcí čelil starosta obce Březina. Protože se názory veřejnosti různily, rozhodl se starosta vytvořit hlasové minireferendum v systému Mobilní rozhlas a rozhodnout až na základě konkrétních dat. Číst více…

Publikováno 01. 03. 2016

Mějte své faktury pod kontrolou díky upomínkám

Všichni, kdo každý měsíc sledují několik bankovních účtů a jsou zodpovědní za platby a fakturaci jistě vědí, že je více než jednoduché některou z plateb přehlédnout nebo na ni zapomenout. To se Vám ale s Mobilním rozhlasem nestane. Číst více…

Publikováno 18. 01. 2016

Mobilní rozhlas myslí i na seniory

V dnešní době už většina seniorů ovládá mobilní telefony stejně dobře jako kdokoliv jiný. Starší občané bez problémů volají, přijímají hovory a nemají problém ani s SMS zprávami. Služba Mobilní rozhlas je tedy vhodná i pro ně. Číst více…